• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflamaya Uygun Düzgün Yiyecekler

  • Oyla
    Loading...

Vücut ilk olarak karbonhidratları daha sonra yağları ve en son olarak proteinleri enerji olarak kullanan bir mekanizmadır. Eğer yağ yakımına kararlıysak hayatımızdan karbonhidratları çıkarıp yağ ve protein ile beslenmemiz bu süreci hızlandıracaktır. Prof. Dr. Canan Karatay’ın da dediği gibi “Ekmekten uzak durun!” cümlesi genel olarak karbonhidratları kasten söylenmiştir. Ayrıca kitaplarında ve kendi diyet menülerinde min karbonhidrat ve max doğal yağ ile doğal proteinden yanadır.

 

En Önemlisi Ceviz!

Ceviz beyine benziyor fakat yağ yakımını da destekliyor. Çocuklara sağlıklı yiyecek olarak tavsiye edilen ceviz aslında yetişkinlerin hayatında da ilk sıralarda yer almalıdır. Zayıflamak isteyen kişiler cevizi hayatlarına aldıkları süre boyunca hem tok hissedecekler hem sindirim sistemlerini hızlandıracaklar hem de yağ yakabileceklerdir. Çünkü vücut enerji olarak yağ aldığında yakacağı ilk şey de yağ olacaktır. Ayrıca ceviz doğal yağ salgıladığı için fast foodla kıyaslanamaz ve vücuda olan etkisi de ona göre değişiklik gösterecektir.

Yumurta Mı Tavuktan Çıkar Tavuk Mu Yumurtadan?

İki önemli saf protein kaynağı tavuk ve yumurtadır. Birbirlerini tamamlayan bu iki yiyecek zayıflama sürecine en yardımcı olan besinlerdir. Spor yapmayan bireyler için kasların diri kalmasını desteklerler ve aynı zamanda tok tutucu özelliğe sahiplerdir. Düzenli olarak yendiğinde bile kalori miktarı hesaplanmaksızın yapılan diyetlerde kişilerin vücudundaki değişimleri açık olarak gözlenebilmektedir.

Yoğurt ve Acı Biber Etkisi

Yoğurt yıllar boyunca hem yüz maskelerinde hem diyetlerde severek kullanılmıştır. Acı biber yoğurdun aksine herkesin sevmediği bir besindir fakat bu ikili yağları kırma etkisiyle zayıflayanlara ekstra güçlü bir etki yaratmayı başarmıştır. Acı biberin metabolizmayı hızlandırma etkisiyle yoğurdun vücuttaki toksinleri uzaklaştırma etkisi bütünüyle zayıflamaya yardımcı olacaktır.

Doğal Yiyeceklerden Şaşmayın

Zayıflamaktan ziyade kilo almak istemeyen kişiler bile bahsettiğimiz besinleri hayatında bulundurduğu sürece kendilerini kontrol altında tutabileceklerdir. Vücutlarının daha dirençli olmalarını sağlayacak ve kendilerini daha sağlıklı hissedeceklerdir. Doğa bize bugüne kadar sunduğu besinlerde hiçbir zaman nankörlük yapmamıştır. Yapay yiyeceklerden ziyade doğala yakın olmak doğanın bir parçası olan bizi daha güçlü kılacaktır. Doğadan ve doğaldan uzak kalmayın, sağlıklı ve güçlü kalın.