• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tatil Köyleri Sıkıcı Mıdır?

 • Oyla
  Loading...

Hepimizin kendi içinde yoğun hayatları var. Kimisinin evinde kendisi için koşturmacası, kimisinin başkaları için koşturmacası, kimisinin de sadece şehir-büyükşehir koşturmacası. Bütün bu koşturmacaların en belirgin ortak özelliği ardında bıraktığı yorgunluktur. Bu yorgunluklar da “hiçbir şey düşünmediğim bir tatil istiyorum” cümlesini peşinden getiriyor. Peki, bu kadar yorgunluktan sonra tatil yapmaya kendimizi hazırlamışken tatilin sıkıcı geçme ihtimali de ayrı bir yorgunluk sebebi değil mi?

Tatil Köyü mü Sıkıcı Biz mi?

Tatil ve sıkıcı kelimeleri aynı cümlede bulunacaksa anlamsal açıdan bu öğelerin cümlede olumsuzlukla birleştirilmesini bekleriz. Tatil hiç sıkıcı olur mu? Bu biraz tatilden ne beklediğimize bağlıdır. Eğer kültür turuysa aradığınız; yani gittiğiniz yerin kültürünü tanımak, farklı yemeklerini denemek, sokaklarında gezmek ise aradığını tatil köyüne gitmeyin. Ama farklı zevklere ve beklentilere sahip bir grup ya da aile olarak gidecekseniz tam da size göre olabilir. İşte tam da bu nedenle tatil köyleri Türkiye’de en çok tercih edilen yaz tatili konseptlerinden biridir.

Çünkü herkes için bir seçenek var. Ailece tatile gittiğinizi düşünelim; sessizce kitabını okumak isteyen için deniz kenarı, yüksek müzik dinlemek ve animasyonlara katılmak için havuz kenarı, sabah spor yapmak için dersler, sabah öğle akşam birçok mutfaktan yemekler gibi bitmeyen çeşitlemeler. Tatil köylerini sıkıcı olarak nitelendirebilmemizin en temel nedeni tatile giden kişilerin hepsinin öncesinde tatilden beklentilerini belirlememiş olmalarıdır. Herkes istediğini belirtir ve bunu açıkça iletirse tatil köyleri bunların hepsine cevap verebilir. Belki bizler tatilde hep an birlikte olmalıyız mantığından biraz kurtulmalıyız, tabii birbirimize vakit ayıralım ama yorgunluklarımızdan kendimizi kurtarmak için kendimize de vakit ayıralım.

Şehir mi? Köy mü?

Belki de burada bizi şaşırtan bir kelime de köy olarak tanımlanmasıdır. Burada kullanılan köy kelimesi düşük nüfusu olan kırsal yerleşim birimleri ile değil de şehirden ayrılan yerler olarak tanımlanmalıdır. Tatil köyleri kendi içlerinde her şeyi barındıran ve içinde bulunduğu ilden veya bölgeden çok farklılaştırılabilmiş bir alandır. Siz kendinizi özgürleştirebildiğinizde ve beklentilerinizi belirlediğinizde tatil köyleri sıkıcı olmayacak, sizi ister eğlendirecek isterseniz de dinlendirecek bir yer olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI
 • ibrahim
  6 ay önce

  Tatil köylerine daha önce gitmeyip merak edenlerin mutlaka okuması gereken bir yazı olarak görüyorum. Yazılarınızı takip edeceğim.

  3
 • Kubilay
  6 ay önce

  3 günü geçince her yer sıkıcıdır. 🙂

  3