• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sosyal Medyada Kadın Çocuk Profilleri

  • Oyla
    Loading...

Son zamanlarda sosyal medyada popüler olanlardan biri de özellikle genç annelerin daha çok çocuğunu, çocuğunun yaptıklarını ve büyüme aşamalarını paylaştığı sosyal medya hesapları.

Genç Anneler

Genç annelerden özellikle çalışmayan kesimin yöneldiği çocuğu üzerine kurulu sosyal medya hesabı oluşturarak popüler olması, sosyal medya üzerinden popüler olması ve ilerleyen aşamalarda çocuklar üzerine yapılan etkinliklere katılarak, sosyal medyada çocuk ürünü reklamı yaparak para kazanması oldukça yaygın bir durum. Bu durumun çocuğun psikolojisi ve yaşam kalitesi üzerine hem olumlu hem olumsuz pek çok yönü olduğu düşünülmektedir.

Bu aynı şekilde annenin çocuğunu para kazanmak için kullanmasının ne kadar doğru olduğu sorusunu da peşinde getirmektedir. Böyle olan bir profil aynı zamanda diğer annelere hem çocuk sağlığı hem çocuğu yetiştirme şekli hakkında bilgiler vermektedir ancak bu bilgilerin ne kadarının doğru olduğu mutlaka sorgulanmalıdır.

Olumlu Yönleri

Sosyal medyadaki kadın çocuk profillerinin olumsuz yönlerinin de olmasıyla birlikte pek çok olumlu yönleri de bulunmaktadır. Bunun en başında doğum yapan annelerin psikolojik açıdan hissettikleri ve bebek büyütme aşamasında yaşadıkları zorluklar açısından yalnız olmadıklarını bilmeleri ve fark etmeleri, yalnız hissetmemeleridir. Bu şekilde sosyal medyadan tanışan ve aynı zamanda çocuk büyüten annelerin sosyal yaşamları da oluşmakta ve bu da hayatlarına olumlu etki etmektedir. Aynı şekilde böyle çocuklarını da bir araya getiren anneler bu sayede çocuklarının daha sosyal bir ortamda yaşıtı çocuklarla büyümesini sağlamakta ve bu da çocuk gelişimi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Çocuklar için yapılan etkinlikler de çocukların gelişime olumlu etkide bulunmakta, bu şekilde sosyalleşme durumu hem annenin hem çocuğun psikolojisine ve yaşam kalitesine pek çok olumlu etkide bulunmaktadır. Bu durumların yanında sosyal medyada anne çocuk profillerinde çocuk büyütmeye yönelik paylaşılan öneriler ve bu konuda annelerin sosyal medyada öneri ve fikir alış verişinde bulunmaları da oldukça olumlu bir durumdur. Benzer olarak anne çocuk profillerinden özellikle popüler olanlar çocuk gelişimi okumuş ve bu işi yapan insanlarla iletişime geçerek çocuk büyütmeye yönelik konuşmalar yapmakta, sosyal medyada diğer annelerin bilgilenmesini de sağlamaktadır.