• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülit Kaç Yaşında Başlar

  • Oyla
    Loading...

Selülit Östrojen hormonuyla alakalı bir durumdur. Bu hormon sadece kadınlarda bulunan bir hormondur. Bu yüzden selülit kadınlarda daha fazla görülür. Derinin altında bulunan fazla yağların oluşturduğu portakal görünümüne selülit denir. Vücuttaki pürüzlü görümüne selülit denilmektedir. Selülit dolaşım sistemiyle alakalı bir durum olabilir.

Bebeklerde de Selülit Var

Genelde selülit yetişkinlerde görünen bir problem gibi görünür. Fakat selülit kişilerde bebeklikten itibaren görülebilir. Selülit sorunun oluşumu iki yaşından itibaren başlayabilir. Bebeklikten itibaren başlayan selülit dört yaşında ortadan kalkar. Fakat daha sonrasında tekrar selülit problemi ortaya çıkabilir. Fakat bebeklikten başlayan selülit problemi ilerleyen zamanlarda daha fazla bir soruna sebep olabilir. Bu yüzden eğer bebeklerde oluşan selülit kendiliğinden kaybolmaz ise bu sorun daha büyük bir probleme dönüşmesin diye çocuklara erken yaşta egzersiz yaptırmak önemlidir. Ayrıca selülitten kurtulmak için düzenli beslenmek de önemli bir unsurdur. Bu yüzden bebeklerde görünen selülitten kurtulmak için düzenli egzersiz ve beslenme önemlidir.

Selülit Nedenleri

Bebeklerde görünen selülit genetik olabilir. Genetik olmayan selülit nedenleri düzensiz beslenmeme, egzersiz yapmama ve düzensiz yaşam ile alakalıdır. Bu sebeplerden dolayı yaşlanınca selülit problemi ortaya çıkar. Selülit kişiye göre yirmi veya kırk yaşlarında ortaya çıkmaktadır.

Selülitsiz Yaşamak

Selülit problemi yaşamamak için alınabilecek bazı önlemler vardır. Düzenli beslenme ve düzenli egzersiz selüliti en aza indirmek için en etkili yöntemlerdir. Şeker ve karbonhidrat tüketimini minimuma indirmek selüliti azalmak için önemlidir. Düzenli uyku stressiz yaşam da selüliti en aza indirmek için önemli unsurlardandır. Genetik olmayan selülit probleminin sebebi bunlardır. Onun dışında hızlı kilo alıp vermek de selülite sebep olan büyük nedenlerden biridir. Hazır gıdalardan uzak durmak trans yağlar tüketmemek selülit oluşumunu en az indirger.

Östrojen hormonuyla alakalı bir problemdir selülit. Kadınlarda çok daha fazla görünen bir durumdur. Bunun sebebi genetik olabilir. Çok küçük yaşlardan itibaren başlayan bir problemdir. Bazı kişilerde kendiliğinden kaybolur. Bazı kişilerde yaşlanınca ortaya çıkar. Bu problemden kurtulmak için düzenli egzersiz ve düzenli beslenme önemli noktalardan biridir. Selülitten kurtulmak için doğal yağlarda kullanılabilir.