• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınların Tek Gecelik İlişki Yaşaması

 • Oyla
  Loading...

 

Kadınların Tek Gecelik İlişki Yaşaması

Herhangi bir bağlılık ve sorumluluk hissetmeden, sadece cinsel arzuları bastırmak için karşı cinsle ilişki yaşamak olarak adlandırılan tek gecelik aşk; artık günümüzde erkekler kadar kadınlar için de olağan bir hal almaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde kendi ayakları üzerinde duran, özgürlüğüne düşkün kadın, evlilik ya da ciddi beraberliklerden kaçıp bu tarz ilişkiler yaşayabiliyor. Tabi bu genellemenin yanı sıra hayatına biraz heyecan katmak isteyen diğer kadınlar da tek kişilik ilişkiler yaşıyor. Bir de yalnızlık kalmamak için tek gece de olsa biriyle beraber olmak isteyen kadınlar da yok değil.

Türkiye’de cinsellik, geçmişten bugüne büyük değişimler göstermiştir. Eskiden televizyonda öpüşme sahnesi çıkınca kanal değiştirilirdi. Şimdi ise insanlar rahatlıkla bu konu hakkında konuşup tartışabiliyorlar. Artık kadınlar da erkekler kadar isteklerini, fantezilerini dile getiriyor. Ya da memnun olmadığı durumları partnerine söylüyor. Cinsellik de yavaş yavaş diğer hayati ihtiyaçlar gibi kabul edilip yaşanabiliyor.

Kadınların Özgüveni Erkeklerin Psikolojisini Nasıl Etkiliyor

Küçük yaştan itibaren çeşitli ahlaki baskılar nedeniyle çoğu kadın kendini ve cinselliği tanımadan büyüyor. Ancak belirli bir yaşa ve olgunluğa ulaşınca, gerçeğin hiç de öğretildiği gibi olmadığını anlıyor. Kadınların yaşadığı ilişki sayısı arttıkça da kendilerine olan güvenleri artıyor. Bu durumun erkek psikolojisi üzerinde olumsuz etkisi olduğu su götürmez bir gerçek. Ataerkil toplumda büyüyen erkekler, cinsel performanslarındaki yetersizliği veya bilgisizliği anlaşılsın istemiyor. Bir diğer önemli husus da kadını birey olarak görmeyip metalaştıran erkek, kadının başka biriyle ilişki yaşamış olmasını kaldıramıyor. Günümüzde maalesef bu sebeple işlenmiş sayısız kadın cinayetleri bulunmaktadır.

Tek Gecelik Aşk Evlilikten Uzaklaştırır Mı?

Bu aslında tamamen sorunun sorulduğu kişiye göre değişecek bir konu. Evlilik gibi ağır sorumlulukları olan bu bağdan çekinen, korkan kadınlar olacağı gibi, sevgi aşk gibi duygular barındırmayan tek gecelik ilişkilerden bıkacak kadınlar da vardır. Cinsellik, tatmin olma, orgazm gibi duygular en az erkekler kadar kadınlar için de bir ihtiyaçtır. Fakat bunu herhangi bir bağlılık olmaksızın yaşamak için en önemli unsur maddi özgürlüğü elinde bulundurmaktır. Günümüzde bu durumdaki kadınların sayısı arttığı için tek gecelik ilişki sayısı da artmaktadır.

Ahlaki Bakış

Bu konunun ahlaki boyutu tartışılacak olursa, namus ve ahlak kavramlarının sadece kadınlar için olmadığı unutulmamalıdır. Her kadın ve erkek kendi yaptığından sorumludur ve herkesin hayatı kendini ilgilendirir. Bu sebeple insanları yargılamak ve eleştirmek doğru değildir. Cinselliğin de yemek yemek, uyumak ya da sosyalleşmek gibi bir ihtiyaç olduğu, hem kadın hem erkek için doğru ve geçerlidir.

OKUYUCU YORUMLARI
 • ibrahim
  6 ay önce

  Günümüzde birçok kişinin hala bu duruma ters bakması doğal olarak görüyorum. Bir erkek olarak erkeklerinde bu tür davranışlardan uzak durması düşüncesindeyim. Böyle davranışlardan dolayı karşılaşabileceğiniz problemler çok fazla. Bence herkesin uzak durmasında fayda var. “Bu konunun ahlaki boyutu tartışılacak olursa, namus ve ahlak kavramlarının sadece kadınlar için olmadığı unutulmamalıdır.” Bu sözünüze katılıyorum ama bu sorunun sadece kadınlara yüklenmesinin sebebi fark edilebiliyor olmasındandır. Genelde herkes kendilerine bakmadan başkasını eleştirme derdinde erkek böyle bir ilişki yaşadıysa kadına bir laf diyemez ama kadın yaşadıysa erkeğe bir laf diyemez bu böyle olursa problemler çözülecek diye düşünüyorum.

  3