• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İkizler Burcunun Astrolojideki Yeri

  • Oyla
    Loading...

Astroloji, gök cisimlerinin insan hayatı ve kaderi üzerinde etkili olduğunu konu alan bilimsel gerçekliğe sahip olmayan sözde bilim dalıdır. Astroloji de 12 burç yer alır. Tüm burçları ayrı bir gezegen ve yıldız takımı yönetir. Burçlar bu gezegenlerin etkisi altındadır. Bir burç ve taşıdığı özellikler bu şekilde belirlenebilir. O burca ait kişinin nelerden hoşlandığı, nelerden nefret ettiği ya da hangi karakteristik özelliğe sahip olduğuna dair çeşitli öngörüler de bu şekilde sunulur.

Burçlar altısı güneyde, altısı kuzeyde olmak üzere on iki adettir. Bunlar; koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçlarıdır. Her birinin astrolojide ayrı bir önemi ve farklı özellikleri vardır.

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu hava grubundandır ve yönetici gezegeni Merkür’dür. Şanslı günleri çarşamba olmakla birlikte şanslı sayıları ‘5’tir. İkizler burcunun uğurlu taşı: Akiktir. En fazla anlaşamadıkları burç Yay burcudur. Çiğdem, lavanta, açelya, mimoza ikizler burcunun çiçeğidir. En sevmedikleri yer tenha ortamlardır. Kalabalıktan hoşlanırlar. İkizler burcu astroloji bilimi içerisinde değişken ve pozitif burç olarak bilinir.

İkizler Burcu ve Elementler

İkizler burcu dört farklı burç grubundan (ateş, su, toprak, hava) hava burçları grubuna girer. Hava burçlarının en önemli özellikleri çok zeki ve yetenekli olmalarıdır. Matematiğe ve bilimsel konulara çok yatkındırlar. Bu konularda konuşmayı severler ve iletişim kurma becerileri fazlasıyla gelişmiştir. Bu yönleriyle kalabalık ortamlarda ilgi odağı haline gelmeyi başarırlar.

İkizler burcu insanı güler yüzlü ve son derece iyi niyetlidir. Yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar, sosyal ve tamamen dışa dönük oldukları için arkadaş ortamlarında ilk aranan kişidirler. Emir almaktan ve kısıtlanmaktan asla hoşlanmazlar. Sakin gibi görünseler de haksızlıklar karşısında çileden çıkarlar.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli olmasının yanı sıra bir o kadar da kararsızdır. Sürekli fikir değiştirdiği için bir ikizler kadınını anlamak çok zordur. Hayal kurmayı çok severler ve daima en iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar. İkizler kadınının iletişim problemi yoktur ve konuşmaları gayet akıcıdır. Bu yönüyle ikna kabiliyeti de oldukça yüksektir. İkili ilişkilerinde ise oldukça fedakar ve aranan bir partnerdir.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği zeki, nazik ve oldukça kibardır. Pratik zekası ile sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilir. İkizler erkeğinin içinde daima bir çocuk yatar. Çocuksu tavırları ile sizden sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Genellikle çok değişkendir, bazen çok cimri bazen ise çok bonkör olabilir. Savurganlığı sever ve para konusunda pekte başarılı olduğu söylenemez.

 

Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve ilişkilerinde çoğu işin mantık boyutuna iner. Disiplinden ve ev hayatından pek hoşlanmaz Fakat çok severse evlenip bu evliliği ayakta tutabilmek için çok fazla çaba sarf eder.