• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır

  • Oyla
    Loading...

 

Sosyal medyanın gün geçtikçe büyüyen kullanımıyla ilgili yeni bir özellik eklemektedir. Facebook’ta diğer sosyal kullanım ağlarındaki canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Bu özellikten dolayı kişiler sürekli canlı yayına başlayan kişilerden bildirim almaktadır. Bununla birlikte canlı yayın geçişleri bildirimi alırken devam eden canlı yayın bildirimlerini de sürekli alabilmektedir. Bu durum bazen kişileri rahatsız edebilmektedir. Bununla ilgili olarak da bu özelliği kullanabilir ve diğer listedeki kişilerin canlı yayın geçişlerinde ki bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bu sayede her canlı yayın geçişlerinde bildirim almak durumda kalmazsınız. Bu durumla ilgili yapılacaklar, Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra izlenilecek yol oldukça basittir.

Facebook Canlı Yayın Bildirimleri Açma ya da Kapama

Sosyal ağlar artık neredeyse herkes tarafından kullanılmakta olup bilmediğimiz birçok özelliği ile gün geçtikçe karşılaşmaktayız. Standart kullanım dışında pek özellikleri ile ilgilenilmediği için ihtiyaç duyulduğunda ki özellikleri yine internet üzerinden bilgi akışına erişebilirsiniz. Facebook canlı yayın geçişleri de bununla ilgili küçük bir örnek olabilir. Facebook sayfanıza giriş sağladıktan sonra sayfanız sağ üst köşesinde ok işaretini görebilirsiniz. Buna tıkladıktan sonra ayarlar menüsü açılacaktır. Ayarlar menüsü açıldıktan sonra bildirim ayarları tuşuna gidildiğinde canlı yayın bildirimleri aç veya kapat bildirimini görebileceksiniz. Bunlar üzerinden yol izleyerek bildirimlerinizi açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Ayarlar bölümünden istediğiniz birçok bildirim bilgilerine ulaşabilmektesiniz. Kapatmak istediğiniz canlı yayın bildirimleri için iki seçenek çıkmaktadır. Biri tümünü kapat diğeri öneriler kapat şeklindedir. Bu iki seçenekten birini seçtiğinde canlı yayın bildirimleriniz kapanacaktır. Daha detaylı anlatılacak olunursa sağ ok tuşuna tıklandığında sağ tarafa doğru sayfa açılıp ayarlar tuşunu tıkladıktan sonra sol ekrana yeni bir sayfa açılacaktır. Bildirimlere gelerek orta kısımda canlı video ayarlarını görebileceksiniz.

Başlığın altında canlı video konuşmalarına eklenen yorumlar hakkında e-posta bildirimleri kapat seçeneği ve canlı video konuşmalarına eklenen yorumlar hakkında e- posta bildirimlerini aç seçeneği mevcuttur. Canlı yayın bildirimlerinizi kapatmak dışında tekrar bildirim almak istediğiniz zamanlar olabileceği için tekrar aynı yol izlenmektedir. Her ikisi için de tekrar aynı yol izlenmektedir.