• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler İçin Aksesuar Alışverişi

  • Oyla
    Loading...

Sıradan bir kıyafetin aksesuarla çok farklı bir hale gelebileceği herkes tarafından bilinmektedir. Genel olarak aksesuar denildiğinde akla kadınlar gelse de erkeklerin de aksesuarları vardır. Bir davette veya özel bir gecede kol düğmesi, saat, erkekler için vazgeçilmez aksesuarlardır. Bu alanda erkek modası da son yıllarda çok fazla artmış ve çeşitlenmiştir. Takım elbise ve casual giyimde erkeklerin vazgeçilmezleri arasında kravat, bileklik ve kolye daha sık kullanılmaya başlandı. Bunların dışında fularlar, yüzükler, şapkalar ve çantalar da sık sık kullanılmaya başlanmıştır.

Erkeklerin Aksesuar Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin aksesuar seçerken dikkat etmesi gereken en önemli husus kalite ve kombinasyon durumudur. Takılar bir nevi, insanlar için dikkat çekme ve kendini daha iyi ifade etme biçimidir. Giyilecek takımın üzerine destekleyici, uyumlu ve fiziksel yapıya uygun takıların seçilmesi gerekmektedir. Kadınlar geçmişten günümüze aksesuar olarak çantayla bütünleşmişlerdir. Erkekler de iş için spor için çanta kullanımını aksesuarları haline getirmişlerdir.

Erkekler çanta seçimi konusunda da giydikleri kıyafetlere uygun ölçüde ve renkte çanta kullanmaları gerekmektedir. Saatler ise erkeklerin her zaman klasikleşmiş vazgeçilemez aksesuarlarından biridir. Deri kayış veya metal kayış fark etmeksizin saatler erkekler için yanlış kullanılamayacak aksesuarlarından biridir.

Aksesuarlar Erkekler İçin Ne Anlam İfade Etmektedir

Kadınlar aksesuarları süs amaçlı kullanırken erkekler ise aksesuarları kendilerini ifade etmek amaçlı kullanmaktadırlar. Erkekler için başta kemer olmak üzere aksesuar tercihlerinde saat, bileklik, kravat, kol düğmeleri ve el çantaları bulmaktadır. Erkekler aksesuar konusunda son zamanlarda ise deri ve doğal taşlı bileklikleri de çok fazla tercih etmektedirler. Deriden yapılan ürünlerin daha sık tercih edildiği bileklikler, erkeklerin ruhunu dışarı yansıtmaktadır. Kalın tipte kullanılan deri bileklikler, daha çok özgür yaşam biçimi benimseyen erkekler tarafından kullanılmaktadır.

Örgü ve denizci düğümü şeklinde tercih edilen deri bileklik tarzları ise şekil ve görünüşe önem veren erkekler tarafından kullanılmaktadır. Tek sıra halinde ve deri kordonlardan oluşan bileklikleri tercih eden erkekler ise sadelikten yana olan erkeklerin tercihleridir. Erkek aksesuarı için alışveriş yapılırken kişinin zevki ve karakterine dikkat edilmesi en önemli husustur.