• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebek Bezleri Markaları

  • Oyla
    Loading...

Her anne hamileliğini öğrendiği andan itibaren bebeği için en iyi olanı araştırmaya başlar. Araştırma konularının başında bebek bezi gelir. Araştırmalar sonucu annelerin kafasında birçok marka yer eder ve her bir marka tecrübe edilmek üzere o büyülü an olan doğumu bekler.

Bebek Bezleri Satın Alınırken Önemli Noktalar

En önemli özellik emiciliktir. Bebekler yaklaşık 3 aylık olduktan sonra, özellikle geceleri uyku kalitesini bozmamak adına, emzirme araları dışında alt değiştirmek için rahatsız edilmez. Yaklaşık 8-10 saatlik bir süre bebeğinizin altında kalan bez emiciliği ne kadar iyi ise bebeklerin uykuları o kadar kaliteli ve annelerin içi de o kadar rahat olur. Aranan diğer önemli bir özellik ise bezin pişik yapıp yapmayacağıdır. Kakasını yapmadığı sürece, bebeklerin altında ortalama 4 saat kalan bezin ona pişik yapmaması annelerin gözünde bezin kalitesini artırır.

Ayrıca cilt pH ı 5,5 civarı olan bebekler o kadar hassastır ki her bez farklı bebeklerde aynı etkiyi göstermeyebilir. Bezlerin boyutu da bebeklerin rahatı, ciltlerinin tahriş olmaması için oldukça önemlidir. Bazı markalar boyut açısından diğerlerine göre daha kısa mesafelidir. Bu da annelerin tecrübeyle tercihlerini etkileyecek önemli bir özelliktir.

Bunları takiben bezin inceliği ve dokusu da diğer önemli kriterler arasındadır.

Bez Alışverişi İçin En Doğru Zaman

Hamileliğin erken zamanlarında ve tek bir marka üzerinden çok fazla bez alışverişi yapmak doğru olmayacaktır. Bez alışverişi doğuma yakın bir zamanda, hamilelik seyri boyunca bebeklerin tahmin edilen kilosuna göre ve bir kaç çeşit marka satın alınarak yapılmalıdır. Böylelikle bebeklerin doğum sonrası gelişimlerine göre onun için en doğru bez satın alınarak bez alışverişine devam edilebilir.

Araştırmalar yapılırken ilk hedef bebek sağlığı olsa dahi hemen arkasını mali değer alır. Çünkü bez bir bebeğin en masraflı harcaması olarak bilinir. Unutulmamalıdır ki en iyi demek en pahalısı değildir veya en ucuzu en akıllıcası da olmaz. Çünkü bebekler için en kalitelisi sağlıklı bir bebek ve mutlu ebeveynler anlamına gelir. Ve en nihayetinde de seçimleri doğru yapmak her iki tarafı da güldürür.