• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kova Burcunun Astrolojideki Yeri

  • Oyla
    Loading...

Bu burcun yönetici gezegeni Satürn ile Uranüs olup hava grubunda yer almaktadır. Oldukça farklı ve marjinal yapılarıyla özgürlüğü sevmeleriyle de dikkat çeken hava grubunun bu burcu insanı orta veya uzun boy yapısına sahip, düzgün hatlarla kadın ve erkeği olarak çekici özellikleriyle dikkat çekerler.

Özellikleri

Bu burca sahip olan insanların fiziksel özelliklerine baktığımız zaman açık renkli saçlar, koyu renkli ve iri gözleriyle belirginleştirebileceğimizi söyleyebiliriz. Özellikle kova burcu kadınlarının yüz hatları altın oran dediğimiz yapılara sahip olup güzel sayılan kadınlardır. Yaşlanınca da kendi yapılarına ciltlerine dikkat etmelerinden ötürü yaşlandıkça şarap misali güzelleştiklerini söyleyebiliriz. Bu burç insanlarının metabolizmaları çok hassas olur.

Biyoenerji, homeopati, alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Astroloji haritasına

baktığımızda hava grubu burçlarının en dikkat çekici özelliği özgürlüklerine olan düşkünlüğüdür. Aynı anda birçok şeyi birlikte yapmaya kalkışırlar. Spor yaşamlarında önemli bir yere sahiptir çünkü enerjilerini boşaltma konusunda zorluk çekebilirler. Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşündüklerim bulundukları yerin ötesinde akılcı ve sezgisel davranırlar. Kova burçları dik kafalıdır. Kendilerini dinleyen insanların ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar.

Kova burcunu tanımlayan sözcük biliyorum kelimesidir diyebiliriz. Bu kişiler bencil değillerdir. Irk, cinsiyet, sosyal ve toplumsal durumuna bakmaksızın, herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görüşlerine yer vermelerine karşın inatçı ve sabit fikirli insanlardır. Onlara yaklaşmak onlarla sosyal ilişkiler kurmak oldukça zordur. İnsanlara her ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, her zaman biraz mesafe bırakmayı tercih ederler, kişisel özellikleri o kadar önemlidir ki en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi yine her türlü özgürlükleri adına özverilerde bulunurlar.

Sonuç Olarak

Hava grubunda yer alan bu burçların aile hayatı kurmaları oldukça zor bir durumdur. Çünkü yeni yerler yeni hayatlar keşfetmeyi çok severler en tüm uğraşları bu yönde olur. Hatta bu ilkeyi sonuna kadar savunmaları da onları hiçbir şekilde rahatsız etmez. Gene ki olarak baktığımızda kova burcuna sahip olan kişilerin özellikleri gözle görülür farklılıklar göstermektedir. Bir yerde veya toplumdan herkesin belirli başlı bir konuyu ele aldığını gördüğümüz durumlarda kova burcu insanı o toplum içerisinde aykırılıklarıyla veyahut farklılıklarıyla tanıyabilmemiz olası bir durumdur